RM - Dubmast

RM - Dubmast

DUBOVÁ  MAST                                                       RM  (dubovková mast)

Ekzémy, dermatitidy, opruzeniny, suchá pleť, akné

Tuto mast jsem vyrobil na ekzémovitou, citlivou a suchou pleť. Má poměrně dlouhý a zklidňující účinek, takže pleť díky dobré hydrataci nabývá svěžího vzhledu. Původně jsem RM vymýšlel na přecitlivělou pleť s ekzémy, zvláště na atopický. Ten je vždycky těžkým oříškem, ale kupodivu jsou zevní výsledky s většinou ekzémů neobyčejně povzbudivé, ovšem chce to zároveň řešit vnitřně přes játra jejich příčinu (Ostropestřecová směs JK, Ostropestřecový olej OO, pyl, Pupalkový olej EVE, koenzym Q10, Sifon 6, Borůvková směs CK atd.). Omývání ekzémů je nejlepší vodou zředěnou Řepíkovou směsí REK, také lze použít zředěné pleťové vody PVM (měsíčková), PVP (přesličková), PVR (řepíková). Po omytí Řepíkovou směsí  REK se v případě lymfatické nedostatečnosti osvědčuje vetřít malinké množství Měsíčkového oleje MO a navrch tenkou vrstvu krycí RM. Takže základní schéma je sice Řepíková směs  REK + Měsíčkový olej MO + Dubová mast RM, ale je to stejně nepraktické jako mazat běžky, proto obvykle doporučuji použít jen velmi tenoučce nanesenou RM.

Vynikající vlastnosti RM:
RM
výrazně tlumí epidermální mikroflóru, omezuje odpar tělesné vody, zvláčňuje keratinovou vrstvu pokožky a zlepšuje v ní kapilární funkce. Používané silice v RM jsou vlastně pro mikroby nepříjemné až látkovou výměnu blokující polojedy. Podobně působí i na podrážděnou kožní buňku přeplněnou jejich dráždivými produkty. Do ní se prostě už ani silice nevejdou a někdy proto reaguje vztekle i na RM. Potom je výhodnější přejít na Dubovou mast jemnou RM-BS.

Jak mazat:
Do oblasti ekzémů se maže velmi tence 1-2×D. Na citlivou pleť se maže dle potřeby tak tence, aby pleť mohla dýchat (rozhodně ne tak, jako když se maže chleba sádlem).
V případě aplikace u jakýchkoliv dermatitid a ekzémů je nezbytné předem udělat test snášenlivosti – vetřít malé množství masti do podružného postiženého místa a do druhého dne pozorovat výsledek. Je-li pokožka bez alergických či jiných reakcí, je možné mast použít na větší ploše.

Složení:
Vazelína, Synderman, vosk, glycerin, bylinný extrakt z dubu, řepíku, měsíčku, šalvěje, kostivalu, třapatky, zlatobýlu a levandule.

Přihlášení uživatele