Test potravinové intolerance Food detective test

Test potravinové intolerance Food detective test

Reagujete nepříznivě na potraviny, které konzumujete?

Dnes si poprvé můžete udělat sami diagnostický test potravinové intolerance také u Vás doma a to jen za pár minut. Rychlé a spolehlivé testování. Až 59 potravin najednou. Výsledky během 40 minut.

Pokud Vám vyšel pozitivní výsledek, vyloučení problémové potraviny z Vaší stravy Vám může pomoci k tomu, že se budete za pár dní cítit lépe.

Co přesně znamená potravinová intolerance?

Složitá cesta potravin, která ovlivňuje naše každodenní životy, je nově objevující se oblastí poznání. Diagnostikovat příčiny symptomů, které se zdají být mnohokrát „nevysvětlitelné”, je velmi problematické. Lidé trpící potravinovou intolerancí se často pod vlivem lékařů, ale i médií, domnívají, že jejich stav je pouze v jejich „hlavě” resp. je třeba léčit fyzické projevy jejich stavu, ne jejich příčinu.

Ačkoli potravinová intolerance není životu nebezpečná, její vliv by se neměl nikdy podceňovat. Postižené osoby mají ztíženou schopnost vést normální zdravý život.

Výskyt potravinové intolerance je poměrně častý – odhaduje se, že jí trpí asi 45 % obyvatel.

Mnoho lidí má zkušenost s více než jedním symptomem potravinové intolerance. Příznaky bývají často nejasné a základní příčina problému – potravina, není vždy správně diagnostikována. Trpící si často stěžují na pocit nadýmání a bývají neustále unavení.

Potravinová intolerance je v podstatě neobvyklá reakce Vašeho těla na určité potraviny, která se může projevit několika způsoby. Někteří lidé můžou trpět na jeden z příznaků jako např. nesnesitelné bolesti hlavy, zatímco jiní trpí nadýmáním, migrénou nebo mají kožní či respirační potíže. Pochopení, že potraviny jsou katalyzátorem konkrétních symptomů, není jednoduché, protože na rozdíl od okamžitých příznaků potravinové alergie, příznaky potravinové intolerance se často objevují o několik hodin nebo dokonce dní později.

Ve skutečnosti si mnozí lidé trpící potravinovou intolerancí po stanovení diagnózy a po odstranění jejich problému týkajícího se potravin, uvědomují, že byli vystavení mírným příznakům potravinové intolerance po celý svůj život.

Příznaky (symptomy)

Pokud máte některý z následujících symptomů, můžete i vy trpět potravinovou intolerancí.

Lidé postižení potravinovou intolerancí obyčejně netrpí pouze jedním ze symptomů

Úzkost, deprese, fóbie

Fibromyalgie

Artritida

Gastritida, žaludeční vředy

Astma

Bolesti kloubů, dna

Nepozornost

Hyperaktivita

Pomočování

Svědění pokožky

Otoky

Zánět střeva, Crohnova choroba

Celiakie

Bronchitida

Ekzémy, akné, vyrážky

Poruchy trávení, plynatost

Chronická únava

Migréna

Zácpa, Průjem

Nespavost

Cystická fibróza

Zadržování tekutin

Problémy s nadváhou

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele