TK - Tymiánová směs

TK - Tymiánová směs

TYMIÁNOVÁ směs                                                             TK  (tymiánová)

Imunita, virózy, záněty, rakovina

Magické všudesklonné všeslibné nejomílanější slovo zdravovědy je IMUNITA. Tak jsem na ni vymyslel čajovou směs, kterou doporučuji užívat kdykoliv se mi zachce a raději 10× zbytečně, než jednou pozdě.
Je to jako se sirkami v dětské ruce – malý plamének sirky lze snadno sfouknout a doutnající joint v trávě zašlápnout. Učiníte-li to včas, je to dobré (...v tomto případě doporučuji i řez...). Je-li to jen o chvíli později, už hoří záclony, a než natočíte do kbelíku vodu, hoří sedačka a hasičák je v autě a auto v garáži, klíče v saku, najednou hoří krovy a, než přijedou za půlhodinu hasiči, můžete v teple žároviště s dítkem v náručí pomeditovat, že stačilo zavčas jiskru dobře mířenou ránou zhasnout, než vyhořet... (Toť otázka hodná Hamletose Panoramatixe: Být, či nebýt? Byt, či nebyt? Bít, či nebít? Řezat, či neřezat...?)

Podávat, či nepodávat?
Problematika imunity vyžaduje specializovaný čaj, který piju vždy, když si myslím, nebo kdo, že mi v těle probíhá nějaký zánět, viróza, nádorové nebo celkové onemocnění, anebo pro akutní prevenci, kdy náhle potřebuji prudce zvýšit obranyschopnost organizmu. Například po propadnutí se do rybníka při bruslení – to bych přidal ještě rum, Šípkovou směs AK a vitamín C (to mi připomnělo drsný vtip: Zavolají v létě příslušníka k rybníku, kde se právě utopila plavkyně, ten tam okamžitě skočí, vyloví ji a provádí oživovací chvaty a hmaty přesně podle předpisu – a nic. A strejc od piva, který to všechno sleduje, mu říká: „Nejde to, co? No, vona ta před chvílí utopená byla v plavkách a neměla brusle...“).

Čekárny na příchod k lékaři jsou čekárnami na odchod zdraví:
Také bych neváhal popíjet TK před a po návštěvě zachřipkované a vydýchané čekárny u lékaře (třeba jen kvůli potvrzení, že jsem zdravý) nebo když na mě někdo vysmrkal (vykašlal, vyprskal, nakýchal) virus, chlamýdii až bacil a mně se zrovna nehodí marodit. A to ani po zakousnutí klíštětem či čím, a tak nějak...
 (...a hlavně pozor na brusle... a utřete si brejle, ať neprskáte..., jak to po sobě čtu, tak se mi normálně zamžily).

Šetřit, či nešetřit?
TK
si dávám ½-3 lžičky do 1-3 dcl vody nebo čaje, nejlépe 2-6× denně mimo jídla, dle svojí aktuální potřeby či pocitu (teda vobvykle vod voka...). V prevenci mi stačí TK trochu, ale při potížích na sobě rozhodně nešetřím. TK využívám při poruchách imunity, viry a bakteriemi počínaje, přes plísně, meningokoky (koci a kokové zvláště jsou zvláště nebezpečný druh bakterií), chlamýdie, borrélie a rakovinami konče. Mít TK doma ocením zvláště při chřipkách a jiných virózách, celkových onemocněních, všemožných zánětech, zvýšené teplotě, diagnostické nejistotě a tak vůbec.
TK je nejdůležitější čaj, když nechci zrovna pít čaje jiné. V prevenci i nemoci je skoro nenahraditelný. Dokonce ho užívají i někteří lékaři a lékárníci, aby nechytili infekce dodávané hojně pacienty. V novinách jsem se dočetl, že v USA se ročně v nemocnicích nakazí 2 miliony lidí jinou chorobou, než se kterou přišli. To proto, že nemají TK...

Kombinovat, či nekombinovat?
Při celkových chorobách piji TK obvykle dohromady s Diviznovou směsí PK a lépe ještě s vitamínem C (ale ne šumivým). Jinak lze pít TK v kombinaci se všemi čaji podle potřeby. Účinek TK se dá zesílit ještě pomocí Šalvějové směsi LPK nebo Glukamedicu.

A teď pozor…
U TK nyní zkouším přidávat k porci včetně práškového vitamínu C i tabletu jedlé sody (třeba 6×D 1,5 g), která svojí alkalizací výrazně ovlivňuje imunitu zvláště při rakovině a horečkách, a při jídlech ji jistím podáním Vápníku (3×D 0,33 g). Účinnost se zdá být lepší, ale soda musí do žaludku přijít, až když je v něm volněji, protože jinak by přerušila proces trávení. Tedy alespoň hodinu po jídle a hodinu před jídlem. Rozhodně nedoporučuji sodu rozpouštět v čaji, nejde to pak vypít. Brrrrr... Ale o to dříve není důvod k pití...

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), bylinný extrakt z tymiánu, třapatky nachové, lichořeřišnice, třapatky úzkolisté, měsíčku, heřmánku, řemdiháku, fenyklu, šalvěje.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele