Trojkombinace Dr. Michaels - lupénka

Trojkombinace Dr. Michaels - lupénka

Zevní trojkombinace přípravků

Citace:

Lupénkou trpí dvě až tři procenta světové populace, v České republice by to podle odborníků mohlo být přes 160.000 lidí. Jde o chorobu, která bezprostředně neohrožuje život, ale objevuje se kdekoli na těle a pacientům do velké míry snižuje kvalitu života. Čeští pacienti s lupénkou nyní mohou využít nový přípravek vyrobený z extraktů z rostlinných surovin a olejů.

"Lupénka je léčitelná, ale ne úplně vyléčitelná," řekl dnes novinářům František Novotný z pražského sanatoria Pro Sanum; vznik nemoci je totiž podmíněn geneticky. Léčba novými přípravky - čisticím gelem, mastí a tělovým mlékem ze série Dr. Michaelse podle Novotného u kontrolní skupiny složené z jeho pacientů vykazuje až devadesátiprocentní účinnost.

Nové prostředky jsou volně dostupné v českých lékárnách, které je prodávají jako kosmetické prostředky. "Určitě neublíží a nebudou mít nežádoucí účinky," konstatovala dermatoložka Jana Hercogová z pražské nemocnice Na Bulovce. Podle výrobce je přípravek navíc použitelný i pro některé další kožní nemoci a mohou ho užívat také děti.

Nemoc vzniká, když imunitní systém vyvolává příliš rychlou regeneraci kožních buněk. Ty pak vytvářejí na povrchu kůže červená, šupinatá a zanícená místa, která mohou svědit, praskat, krvácet a být mimořádně bolestivá.

Téměř čtvrtinu pacientů navíc postihuje psoriatická artritida, která způsobuje záněty a otoky na rukách, nohách nebo velkých kloubech.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele