VXK - Křečákomiz

VXK - Křečákomiz

JÍROVCOVÁ SMĚS                                                                  VXK  (varixy)

Žíly, žilky, otoky nohou, křečové žíly, bolesti a křeče končetin, proleženiny

Kdekdo má křečové žíly, ale jejich odstranění neřeší příčiny vzniku, které jsou jak místní, tak celkové. Byliny s celkovým účinkem jsou ale na „křečáky“ slabé. Ovšem ani samotné VXK jejich příčinu nevyřeší, je jen laskavějším a o něco lepším řešením důsledku, než je v kraji zvykem.
Při volbě vhodných bylin jsem vycházel z toho, že jírovec obsahuje saponiny, které se využívají hlavně k odmývání usazenin v kapilárním, lymfatickém i cévním řečišti v místě mazání. Zlepšuje tedy významně možnosti lokální látkové výměny a tím usnadňuje dopravu živin a zplodin do a z mazaného místa.

Bolest nohou:
Únavové bolesti nohou nejčastěji pramení z nevyplavení kyselin blokovaných ve svalech. Mazáním směrem k srdci se situace obvykle zlepšuje, takže bolest se postupně snižuje, není-li přítomen nějaký závažnější zdroj bolesti, jako je zánět žil apod. Přesto je mazání VXK i v tomto případě prospěšné, i když třeba ne dostatečné. Potom doporučuji přidat ještě mazání Měsíčkovým olejem MO pro zvláčnění podkožních vaziv a aktivizaci lymfy.
VXK je výhradně zevní přípravek, který používám ve snaze opravit křečové žíly, zlepšit prokrvení končetin a kapilární a lymfatický tok, zvýšit pružnost cév a zpomalit degeneraci kloubů a vaziv. Též pro prevenci cévních a kapilárních potíží projevujících se nejen křečovými žilami nebo rozšířenými kapilárami (venektáziemi), ale i bolestmi při pohybu a únavou svalů, kloubů, páteře, otoky a podobně. VXK také úspěšně aplikuji na rozšířené kapiláry v obličeji – zde pokožku masíruji směrem toku lymfy od středové oblasti do strany k uchu.

Mazat směrem k srdci s citem:
VXK
si na končetiny mažu vlastnoručně, abych cvičil s bederní páteří, a vtírám lehce směrem k srdci, abych si nepoškozoval žilní chlopně. Na to pozor! Při křečových žilách nebo zánětech žil se nesmí při vtírání tlačit, ale jen lehce hladit. Po namazání a vetření VXK ještě několik minut vtírám Měsíčkový olej MO pro zlepšení funkce podkožního lymfatického systému odplavujícího místní otoky a také pro zvýšení pružnosti svalů. Též předpokládám jeho protizánětlivé působení.

Každodenní tragédie ze života:
Typický ze života příklad vhodnosti je mazání unavených nohou prodavačky přišedší z celodenního stání za pultem, nebo okopávačky bioplevelu s křečáky z pole role. Sejme škorně, sejme ponožky a jme se mazati sebe Jírovcovou směsí VXK a po chvíli Měsíčkovým olejem MO směrem k srdci svému horoucímu v očekávání příchodu pána svého nejdražšího, aby jí s domácí prací pomoci mohl. Po namazání hnedle plna síly chutě se zatím sama do díla pustí. Manžel však znaven prací obtížnou jedva se vleče, klouby ho bolí, ztěžka na lože smutně dosedá. Žínka jeho slituje se nad ním a křepce ho na bolavých oteklých svalech a kloubech masírovati počne, nejdříve Jírovcovou směsí VXK, aby vyplavila metabolity, otoky a připravila cévy, prokrvila kloub hloub, i líc. Potom pro regeneraci muže maže Prvním mazáním K1 a provoní seknici silicí. Páníček poté poněkud polepšen potěšeně pohledí, po pozadí poplácá. Nakonec zázračný Měsíčkový olej MO pomůže a již presy většími masírováno jest za vzdechův muže, jež téměř již nemůže, anť rozhýbána jsoutě vaziva jeho v hloubi kloubní. Tu však manžel nabyv původních svých sil povečeřeti požádá, posléze pivo popije. V postel se svalí a ráno kvapem v let vyběhne do práce hnet... knecht. (A takoví jsme skoro všichni chlapi...)

Jako doplňující pití je vhodná Mátová směs MK a Borůvková směs CK, při zánětech Tymiánová směs TK a pro ženy navíc Malinová směs GK.

Složení:
Etanol (alkohol), voda, bylinný extrakt z jírovce, měsíčku, přesličky, břízy, zlatobýlu, řepíku, šalvěje, levandule, kostivalu, tymiánu a lopuchu.

Přihlášení uživatele