DŮLEŽITÉ! Z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin zrušena zdravotní tvrzení na doplňcích stravy. Na našem e-shopu naleznete výrobky Dědka kořenáře® i ostatního zboží bez jakýchkoliv zdravotních tvrzení nebo jakéhokoliv vysvětlení a zdůvodnění, proč byste měli tyto výrobky kupovat.

Dřevokazná houba Ohňovec brázditý 70 g

321 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
31.5.2024

Dřevokazná houba

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dřevokazná houba Ohňovec brázditý 70 g

Phellinus linteus

Ohňovec brázditý patří mezi stopkovýtrusé dřevokazné chorošovité houby, které preferují moruše, je možné jej najít také na dubech a jiných listnatých stromech. Plodnice je přisedlá ke stromu a bývá hnědá až černá. Houba je jedlá, chutí hořká. Roste hlavně v teplých oblastech, např. tropické Americe, Africe a velmi populární je v jižní a východní Asii, hlavně v Číně, Japonsku a Koreji.
Ohňovec je v Asii znám dlouhá tisíciletí a je součástí tamních tradičních medicín. Je zmiňován i v nejznámějším čínském herbáři Shennong, který začal být psán za doby dynastie Han před cca 200 lety před naším letopočtem. Houba si svou popularitu udržela do dneška a stále je hojně využívaná, a to nejen v čínské tradiční medicíně.

Upozornění

Uchovávejte v suchu a chladu v dobře uzavřeném obalu mimo dosah dětí. Chraňte před světlem a mrazem.

Složení

Ohňovec brázditý (Phellinus linteus) jemně drcený.

Výrobce: CENET - houby

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.