DŮLEŽITÉ! Z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin zrušena zdravotní tvrzení na doplňcích stravy. Na našem e-shopu naleznete výrobky Dědka kořenáře® i ostatního zboží bez jakýchkoliv zdravotních tvrzení nebo jakéhokoliv vysvětlení a zdůvodnění, proč byste měli tyto výrobky kupovat.

Zadbalon | Akuball

Značka: Yate
470 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024

Rozblokovávací a masážní balon Akuball

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zadbalon | Akuball

Rozblokovávací a masážní balon

Zadbalon je veliký asi jako míč na házenou a je posetý masážními výstupky optimální tvrdosti, velikosti i četnosti. Výrobce uvádí nosnost 80 kg, my garantujeme nosnost do 300 kg.

Přiskřípnutí nervů odstupujících od páteře ztuhlým vazivem bývá příčinou mnoha drobnějších i prudších bolestí či brnění převážně v trupu nebo v končetinách. V důsledku přiskřípnutí totiž povrchová část nervového svazku přenáší nervové impulzy jen omezeně, což bývá příčinou i nedostatečného napětí (tonu) hladké svaloviny dutých orgánů. Svalovina dotčených dutých orgánů se povoluje a protahuje do šířky i do délky a vzniká tak vak s městnavým obsahem. Typické jsou poruchy peristaltiky trávicího i urologického ústrojí, výdutě, nejčastěji výchlipky a rozšíření, křečové žíly, ale také zcela opomíjené protažení podélné svaloviny, což může být například u střeva příčinou vstřebání většího množství vody s následkem špatného vyprazdňování a zácpy.

V některých případech útlakem podrážděný nerv, obvykle v hrudní oblasti, navozuje srdeční, žlučníkové a žaludeční potíže. Za poruchy prokrvení rukou, bolesti hlavy a migrény může zase krční páteř. Za křečové žíly, křeče v nohách, hemeroidy a problémy se slepým střevem pak odpovídá hlavně bederní úsek páteře.

Použití

Masáž i rozblokování probíhá velice jednoduše. Lehnete si zády na zadbalon položený na zemi a poválíte se na něm od hýždí až k šíji několikrát sem a tam, asi půl minuty až minutu. Jestliže při sjetí zadbalonem až pod zadek a pohybem střídavě do stran výborně masírujete ztuhlou sedavou svalovinu hýždí a mírným přetočením se na bok i kyčelní oblast.

 

Zadbalon

 

 

Masáž doporučujeme provádět během dne podle potřeby vždy, když vás bolí záda, většinou v důsledku typického zatuhnutí svalů v nahrbené poloze. Čiňte tak 2–6× denně 1 minutu a rozhodně na noc, protože v noci se má páteř povolit přirozeně sama, což se jí ale mnohdy pro nadměrnou únavu a otoky okolních svalů nedaří.

Při tomto cvičení se z vás mohou ozývat chrupnutí, jako když si praskáte klouby na prstech rukou. V páteři jde o podobný proces, tedy i podobné zvuky. Znamená to, že jste byli dosti ztuhlí, zablokovaní a že to bylo hodně potřeba. A s těmi prsty si takto nehrajte, cítíte-li potřebu jejich uvolnění, natahujte je klidně, pomalu a bez praskání. Budete-li se válet na míči zvolna, tak to také nebude chrupat nahlas.

Údržba

Zadbalon se nafukuje obvyklou nafukovací jehlou na pumpičce. Před každým nafouknutím stříkněte nebo kápněte do ventilku silikonový olej (nebo alespoň olej do šicích strojů). Stačí jedna kapka, skrz kterou zasunete jehlu, abyste nepodrápali citlivou těsnící gumičku. Nafukuje se dle individuálních parametrů uživatele tak, že jedním palcem svojí silou máte Zadbalon promáčknout asi o 1–1,5 cm. Když je Zadbalon moc tvrdý, tak masáž i rozblokování bolí. Když je příliš měkký, probíhá masáž méně účinně a rozblokování skoro vůbec.

Výrobce: YATE spol. s r.o.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.