VK - Chmelová směs

VK - Chmelová směs

CHMELOVÁ směs                                                                   VK  (vlasová)

Hormonální potíže žen, klimakterium, vlasy, lupy, akné

Poněvadž se mi nepovedl vůbec žádný syn, tak jsem pořád samá ženská. A když ženská, tak to jsou pořád nějaké hormony. A aby byly a bylo jich tak akorát, tak jsem jim vymyslel chmelovou směs VK, kterou jim dávám pít 2-3×D ½-2 lžičky do 1-2 dcl vody, kdykoliv se to hodí a ony jsou ochotny se jí napít. Před jídly a po nich se uplatní hořčiny pro zlepšení tvorby trávicích šťáv, mimo jídla fytohormony a nervově uklidňovací látky.
VK dámy pijí nejen v očekávání mírného zlepšení trávení, činnosti jater, ledvin, nervového systému, čištění krve a vylučování metabolitů z těla ven, ale nejčastěji při ženských hormonálních poruchách, kdy výtečně doplňuje účinek Malinové směsi GK. Dále při bolestivém menzes a při přechodových návalech a dalších obtížích provázejících toto období (také s Malinovou směsí GK). Osvědčila se i při nadměrném cholesterolu a celulitidě, při potížích se štítnou žlázou a ženské neplodnosti a vynikající je jako dívčí pití v pubertálním věku při akné, psychické nevyrovnanosti a nervovém neklidu (pro komplexní řešení je nutno se i vyprsit, držet hlavu vzpřímeně... a dýchat na plné plíce).

Pivní čaj mužský:
Rozředěním 0,5 l běžného piva (což je jinak hypertonický nápoj zvyšující žízeň, tedy obsahující schválně více látek než tělní tekutiny, za účelem objednávky dalšího piva nebo přeslazené nahořklé limonády) přídavkem 0,5-1 l teplé vody vzniká pivní čaj (hypotonický nápoj žízeň naopak velmi hasící), který má výborné zavodňovací (hydratační) a močopudné vlastnosti, zlepšuje trávení, má mírný uklidňující účinek a je velmi dobře organizmem přijímán. Když je člověk vyschlý až vyprahlý nedostatkem vody, řekl bych, že není lepší pití než pivní čaj. Jen bych přidal lžičku Ostropestřecové směsi JK pro játra a Vrbovkové směsi LVK pro ledviny a prostatu. Pije se podle potřeby proti žízni až vyprahlosti. Opít se jím lze jen těžko, protože na rozdíl od neředěného piva žízeň hasí a není tak chuť na další pití...

Pivní čaj ženský:
Pominete-li, že obsahuje i pivo, je to asi nejúčinnější ženské pití. Lžičku fenyklu spařte čtvrt hodiny ve čtvrt litru vody, sceďte a přidejte stejné množství obvyklého chmelového piva. Pije se 1-3×D pouze ženami nejen jako hydratační nápoj, ale i při ženské neplodnosti a klimakterických či menstruačních potížích. Uklidňuje i nervy a dodává rostlinné ženské hormony, čemuž lze napomoci přídavkem lžičky VK a Malinové směsi GK na čtvrtlitrovou porci, případně Ostropestřecové směsi JK na játra (v libovolné kombinaci). Při nadměrné krvácivosti přidejte lžíci Jahodové směsi UK.

 

Zevní použití

Pro podporu vlasového růstu se nejvíce osvědčil odvar z kopřivy. Obvykle se používá nať, ale někdo sbírá jen kořínky, kterých kopřiva až tak moc zase nemá, a pěkně si zdevastuje záhonek s kopřivou. Kořínky mají tu výhodu, že neobsahují chlorofyl, který se poměrně rychle mění z tmavozelené barvy na skoro černou, a blondýnkám tedy nehrozí, že by mohly být zelínky. Další z kytek vařených za tímto účelem jsou kořen lopuchu, list břízy a šištice chmele. V jakékoliv kombinaci jsou tyto nejlepší. Obden je potřeba 2 minuty vařit a 20 minut spařovat asi lžíci předchozí směsi, nebo i jediné kytky z nich, a po scezení vetřít do vlasové pokožky lbi.
Teprve potom je v pořadí výhodnosti aplikace VK – s o něco slabším účinkem, ale pohodlnější:
Pro podporu růstu vlasů doporučuji 2-4× týdně před umytím hlavy (někdo i místo mytí) vmasírovat trochu VK do pokožky kštice, ponechat chvíli (asi 5-10 minut) působit a omýt obvyklým způsobem. VK lze také přidávat do kvalitních hustých šampónů v poměru 1:4 až 1:1 (před každým použitím protřepat!).

Zvláštností zevního použití VK je téměř okamžité zastavení produkce lupů, ale pro trvalejší účinek to chce ošetřovat pravidelněji. A zapomenout na sladké...

Poznámky k užívání:
VK je dosti silné a proto bylo úředníkem nařízeno vyšší ředění, dle etikety. Já si VK neředím a trochu to štípe. Kolega M. K. s hlavou zarostlou jak koleno, který mohl dávat svým vlasům i jména, ztratil po VK přehled (v pětačtyřiceti), protože se zavlasil, a vzápětí se prokazatelně zamiloval, neboť se jim narodil syn (a je to kluk).

V některých případech akné se VK ukazuje účinné skoro jako Řepíková směs REK, která je však vhodnější. Aplikuje se potíráním tampónem do aknózní lokality a ponechá k zaschnutí. Zdá se, že VK také zvyšuje metabolickou a protizánětlivou aktivitu kožních buněk a umožňuje jim zvýšit detoxikaci. Komplexní řešení akné vyžaduje pravidelný a dostatečný přísun kyslíku pro játra (Sifon 6) a k pití Vrbovkovou směs LVK pro čištění ledvin mimo jídla a Borůvkovou směs CK k čištění krve kdykoliv.

Složení:
Voda, Etanol (alkohol), bylinný extrakt z chmele, lopuchu, kopřivy, břízy, kontryhele, řebříčku, fenyklu, prhy, jetele.

Vyhledávání


Přidat k oblíbeným

Přihlášení uživatele