DŮLEŽITÉ! Z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin zrušena zdravotní tvrzení na doplňcích stravy. Na našem e-shopu naleznete výrobky Dědka kořenáře® i ostatního zboží bez jakýchkoliv zdravotních tvrzení nebo jakéhokoliv vysvětlení a zdůvodnění, proč byste měli tyto výrobky kupovat.

DVD: Encyklopedie léčivých rostlin

5 000 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Hypertextová publikace

Detailní informace

Detailní popis produktu

DVD: Encyklopedie léčivých rostlin

Hypertextová publikace

Nejúplnější a nejrozsáhlejší informace o léčebném využití bylin na českém trhu ve formě databáze. Kompletní program obsahuje podrobné informace o 650 léčivých rostlinách, 3500 receptur čajových směsí na více než 450 diagnóz, 400 receptur na přípravu mastí, tinktur, sirupů a další doplňkové informace. Datová část programu je zpracována moderním prohlížečem internetového typu Zoner Context4, proto práce s programem a vyhledávání dat jsou velmi rychlé a nevyžadují žádné speciální znalosti výpočetní techniky.
Program je doplněn slovníkem nejužívanějších odborných medicínských termínů a slovníkem z oblasti fytoterapie. Ke každému článku má uživatel možnost připojit svoji poznámku, vybrané informace a recepty je možno vytisknout. Databáze je nejrozsáhlejším kompilátem z dostupné naší i zahraniční literatury v České republice. Informace jsou tříděny podle pevných kriterií, ale nejsou hodnoceny z hlediska validity, proto jsou v databázi zahrnuty i neověřené údaje lidového léčitelství. Posouzení informací je pouze na uživateli, velmi snadné je porovnání údajů oficiální a lidové medicíny.

Informační systém se skládá ze tří částí

První část „Léčivé rostliny“ obsahuje netradičně a velmi přehledně uspořádané údaje o léčivých bylinách ve formě pevně strukturovaných tabulek, podobně jako je tomu ve známém informačním systému léčivých přípravků AISLP. Každý článek obsahuje např. následující položky: chemické složení, působení vnitřní, působení zevní, toxicita a nežádoucí účinky, kontraindikace, užití vnitřní a zevní (návody na užití byliny v monoterapii) a mnoho dalších. Součástí nové verze jsou u většiny léčivých bylin kresleslené barevné obrázky.

Druhá část „Léčivé čaje“ obsahuje receptury na přípravu a použití léčivých čajů. Východiskem pro vyhledání čajové směsi je diagnóza. Nejprve se zvolí tělní systém, ze seznamu se vybere diagnóza a k ní potom příslušné recepturní předpisy.

Třetí část „Výroba rostlinných“ preparátů obsahuje návody k přípravě jiných lékových forem používajících byliny, jako jsou tinktury, masti, koupele apod.

Výrobce: FYTOKONSULT

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.