DŮLEŽITÉ! Z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin zrušena zdravotní tvrzení na doplňcích stravy. Na našem e-shopu naleznete výrobky Dědka kořenáře® i ostatního zboží bez jakýchkoliv zdravotních tvrzení nebo jakéhokoliv vysvětlení a zdůvodnění, proč byste měli tyto výrobky kupovat.

Misky na klíčení semen 3 kusy

670 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024

Nakličovací  misky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Misky na klíčení semen 3 kusy

Nakličovací misky

Misky na klíčení semen jsou jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů, jak si doma připravit během několika dní chutné a nutričně bohaté klíčky.

Sada obsahuje tři samostatné nakličovací misky a spodní misku na zachytávání přebytečné vody. Misky na klíčení mají speciální dno, díky kterému semena nevysychají, ani nejsou celá ponořená ve vodě. Jsou opatřeny podpěrami, které umožňují volné proudění vzduchu mezi miskami. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku, protože i k semínkům v dolních miskách se dostane dostatečné množství vody.

Je možné využívat najednou libovolný počet misek, klíčit současně různé druhy semen nebo začít pěstovat semena postupně a na jednotlivých miskách klíčit výhonky v různých fázích zralosti.

Misky na klíčení se snadno čistí a jsou vyrobeny z kvalitního zdravotně nezávadného plastu bez obsahu BPA.

Co lze klíčit?

Jakákoliv semena zeleniny, luštěnin, obilovin nebo bylin. Semena musí být celá, nepoškozená a neloupaná. Nepoužívejte semena určená pro běžné pěstování na záhonech. Tato semena bývají mořená chemickými prostředky. Proto doporučujeme používat semena na klíčení v BIO kvalitě.

Návod klíčení semen

První den namočte semena do vody tak, aby byla celá ponořená a nechte je namáčet po dobu uvedenou na obalu semen. Potom je dostatečně propláchněte vodou a rovnoměrně rozprostřete na nakličovací misky. Miska by měla být umístěna na rovném povrchu na místě s pokojovou teplotou přibližně 20 °C mimo dosah přímého slunečního záření a zdroje tepla.

Další dny minimálně 2× denně (ráno a večer) zalijte semena sklenicí vody. Zalijte je také vždy, když semena začínají vysychat. Za teplého počasí je potřeba semena zalévat častěji. Díky speciální úpravě je možné zalévat pouze horní misku, protože i k semínkům v dolních miskách se dostane dostatečné množství vody.

Sklizeň

Rychlost růstu klíčku závisí na specifických vlastnostech nakličovaného semene a okolní teplotě. Klíčky vyjměte z misek, a buď je ihned konzumujte, nebo je můžete dále uchovávat v chladničce, kde se jejich růst velmi zpomalí.

Specifika klíčení lepivých semen např. řeřichy nebo rukoly

Některá semena při namáčení vytváří lepkavý gel. Při jejich klíčení vynechejte fázi namáčení, semena rovnou rozložte na nakličovací misku a opatrně zalijte menším množstvím vody. Vodu necháte protéci. Pak již semena nezaléváte, pouze roste pomocí rozprašovače. Semena nesmí v průběhu klíčení vyschnout, je potřeba je rosit častěji, přibližně 5–6× denně během prvních 3–4 dnů, později 2–3× denně.

Misky jsou dodávány bez semen. Průměr misek je 20 cm.

Dodavatel: Aspen team s.r.o.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.