DŮLEŽITÉ! Z nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) 1924/2006 o výživových a zdravotních tvrzeních při označování potravin zrušena zdravotní tvrzení na doplňcích stravy. Na našem e-shopu naleznete výrobky Dědka kořenáře® i ostatního zboží bez jakýchkoliv zdravotních tvrzení nebo jakéhokoliv vysvětlení a zdůvodnění, proč byste měli tyto výrobky kupovat.

Dýchací sifon 4 |SIF4

170 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
26.6.2024

Unikátní dýchací trenažer pro děti a starší osoby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dýchací sifon 4

Unikátní dýchací trenažer pro děti a starší osob

Sifon 4 je unikátní dýchací trenažer vyvinutý Břetislavem Novým.

Dýchání se provádí skrze upravený dřezový sifon, ve kterém jsou nalité necelé 2 dcl vody. Takzvaným "bubláním" se rozvibrují řasinkové buňky v průduškách. Hlubokým dechem a čistým dýchacím potrubím se dostane k plicním sklípkům mnohem více vzduchu.

Použití

Zprvu provádějte masáž průdušek dýcháním a bubláním sifonem po krátkou dobu několika dechových cyklů (nádechů a výdechů) či několika málo minut. Raději kratší dobu vícekrát denně (3–10× v průběhu dne). Nejdůležitější je dýchání navečer. Účinek bublání je patrný již druhý den, přesto doporučujeme provádět trénink dýchání dlouhodobě.Optimální délka hlavního večerního bublání se postupně s praxí a tréninkem prodlužuje až na hodinu, i déle.

Únava málo používaných dýchacích svalů je běžná a proto doporučujeme začínat s tréninkem dýchání pomalu. Únava odeznívá někdy až po měsíci pravidelných dechových cvičení. Ztuhlá tkáň nepohyblivých svalů a průdušek může vytvářet i po slabém cvičení stejný otok jako velmi unavené svaly a vazy kdekoliv jinde na těle. V hrudi se to projevuje lehkým pobolíváním. Proto je nutno zvyšovat délku dechového cvičení postupně. Nezapomínejte, že nedostatečně používaná (mimo sportovců a obecně trénovaných osob) plicní tkáň je také poněkud tuhá a na plný dech se musí týdny a někdy i měsíce adaptovat.

Sifon 4 je určen pro ukašlané děti a pro starší osoby s dýchacími nebo srdečními potížemi.

Upozornění

Vhodná je konzultace s lékařem. Nevhodné je provádět trénink dýchání bezprostředně po jídle.

Příslušenství

sifon 4
podrobný návod na sestavení a používání

Úpravu výrobku provádí: NOVY s.r.o.

Výrobce: Slovarm, a.s.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Grafický návrh vytvořil a na Shoptet implementoval Tomáš Hlad & Shoptetak.cz.